Manuela Pliżga

Od ponad 20 lat – jako trenerka, mediatorka i mentorka – wspiera osoby oraz firmy zdecydowane na zmianę w ich drodze rozwoju do lepszych relacji i skutecznej komunikacji, w szczególności w sytuacjach międzykulturowych.

Ma bogate doświadczenie międzykulturowe: studiowała, pracowała i mieszkała w wielokulturowym środowisku (urodzona w Polsce, 11 lat w Niemczech, 1 rok w Australii, kilka miesięcy w USA). Wspierała organizacje i instytucje jako ekspert i koordynator w międzykulturowych projektach edukacyjnych w całej Europie (Polska, Niemcy, Hiszpania, Francja, Rosja).

Studiowała prawo na dwóch zagranicznych uczelniach (Monash University w Melbourne, Australia i Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Niemcy), posiada m.in. tytuł Bachelor of Polish and German Law.

W 2022-2023 prowadziła projekt społeczno-edukacyjny dla młodzieży z 6 krajów „Młodzi Trenerzy Różnorodności” dla INKGA/Centrum Handlowe Aleja Bielany. Jest nauczycielką akademicką i wykłada „Teamwork and Team Management” w j. angielskim na Uniwersytecie Wrocławskim dla studentów pochodzących z 26 krajów. Prowadzi dla nich także mentoring, aby ułatwić odnalezienie się na polskim rynku pracy i w polskiej kulturze.

Jako Koordynatorka Dialogu Międzykulturowego we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego w latach 2014 do 2022 tworzyła i rozwijała projekty międzykulturowe skierowane do mieszkańców Wrocławia (migranci i społeczeństwo przyjmujące), m.in. tworzyła tzw. klasy powitalne, Targi Edukacji Międzykulturowej, projekt Ambasadorzy Dialogu i in.

Szkoli managerów, liderów zespołów, pracowników służb publicznych, nauczycieli, sędziów, adwokatów, księży, lekarzy, młodzież itp. w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji i mowy nienawiści, wspierania procesów integracji międzypokoleniowej i międzykulturowej, Diversity/Equity/Inclusion/Belonging, rozwijania kompetencji mediacyjnych i komunikacyjnych.

Miała przyjemność prowadzić szkolenia m.in. dla: Google, Bosch/Siemens, Euler Hermes, Komisja Europejska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, SWPS Uniwersytet SWPS, Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce, Kraj Związkowy Saksonia, Miasto Wrocław i inni.