dr Izabella Tymińska

Ekspert celny.

Wieloletni praktyk, znany i ceniony szkoleniowiec z zakresu prawa celnego, organizacji transportu międzynarodowego oraz spedycji

Były funkcjonariusz celny i zarazem doświadczony spedytor oraz agent celny. Wykładowca na Akademii Sztuki Wojennej na wydziale Zarządzania i Dowodzenia w Instytucie Logistyki w Warszawie, UTH im. H. Chodkowskiej oraz ALMAMER.

Były członek zarządu firmy EBS sp. z o.o.

Zajmuje się doradztwem z zakresu praktycznego zastosowania przepisów prawa celnego. Na jej biurko trafiają sprawy z tzw. „górnej półki trudności”, zawiłe i nietypowe.

Autorka licznych publikacji z dziedziny obrotu towarowego z zagranicą. Doświadczenie zdobyła pracując m.in. jako agent celny na lotnisku i funkcjonariusz celny w referacie przeznaczeń celnych w UCI w Warszawie, członek zarządu i koordynator ds. zarządzania w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Wykładowca na kursach przygotowawczych do egzaminu państwowego na agenta celnego, posiada doświadczenie w doradztwie związanym z importem i eksportem towarów i usług, analizą finansowo-ekonomiczną kontraktów międzynarodowych.

Specjalista w zakresie przygotowywania zgłoszeń celnych; reprezentacji klienta przed Urzędem Celnym; sporządzania deklaracji Intrastat.

Praktyk, osobiście dokonywała odpraw celnych, aktywnie uczestniczy w procedurach celnych. Ekspert z wieloletnim stażem w bezpośrednim stosowaniu przepisów celnych, intrastatu w teorii i praktyce.

Zakres realizowanej tematyki

  • Prawo Celne – Export / Import. Warsztaty praktyczne
  • System INTRASTAT – aktualne uregulowania prawne z uwzględnieniem zmian
  • POCHODZENIE TOWARÓW
  • PRZEPISY CELNE W SPEDYCJI – zarabiaj minimalizując ryzyka
  • BREXIT – zmiany w obrocie towarowym po 1 stycznia 2021 r. i nowości 2022
  • Długoterminowa deklaracja dostawcy, EUR 1, deklaracja na fakturze, czyli POCHODZENIE TOWARÓW w praktyce