Praktyczne strategie zarządzania różnorodnością w miejscu pracy – BEZPŁATNY WEBINAR

Podczas spotkania poruszymy kluczowe kwestie związane z zarządzaniem zespołami wielokulturowymi i wielopokoleniowymi, omówimy, jak wykorzystać potencjał różnorodności w organizacji oraz jakie narzędzia pomogą w skutecznym budowaniu harmonijnego i efektywnego zespołu.

Dowiecie się, jak różnice kulturowe i pokoleniowe mogą stać się siłą napędową do osiągania lepszych wyników biznesowych oraz zwiększenia zaangażowania pracowników.

  • Wszystkie szkolenia otwarte możemy zorganizować również w formule zamkniętej.

  • Program szkolenia

    Wykładowca

    Informacje organizacyjne

    1. 1
      Jaskółka i kret, czyli jak funkcjonuje pokolenie Z w miejscu pracy.
      • Jak liderzy mogą przygotować się na nadejście kolejnej generacji pracowników - pokolenia Alfa.
    2. 2
      Power flower
      • mocne ćwiczenie, które pozwala liderom odkryć, gdzie mają swoje mocne strony i jak robić w nich użytek, by jeszcze lepiej zarządzać zespołem zróżnicowanym.
    3. 3
      4 kroki rozwiązywania konfliktów
      • sprawdzony schemat postępowania lidera w obliczu każdego konfliktu.

    Manuela Pliżga

    Od ponad 20 lat – jako trenerka, mediatorka i mentorka – wspiera osoby oraz firmy zdecydowane na zmianę w ich drodze rozwoju do lepszych relacji i skutecznej komunikacji, w szczególności w sytuacjach międzykulturowych. Ma bogate doświadczenie międzykulturowe: studiowała, pracowała i mieszkała w wielokulturowym środowisku (urodzona w Polsce, 11 lat w Niemczech, 1 rok w Australii, kilka miesięcy w USA). Wspierała organizacje i instytucje jako ekspert i koordynator w międzykulturowych projektach edukacyjnych w całej Europie (Polska, Niemcy, Hiszpania, Francja, Rosja). Studiowała prawo na dwóch zagranicznych uczelniach (Monash University w Melbourne, Australia i Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Niemcy), posiada m.in. tytuł Bachelor of Polish and German Law. W 2022-2023 prowadziła projekt społeczno-edukacyjny dla młodzieży z 6 krajów „Młodzi Trenerzy Różnorodności” dla INKGA/Centrum Handlowe Aleja Bielany. Jest nauczycielką akademicką i wykłada „Teamwork and Team Management” w j. angielskim na Uniwersytecie Wrocławskim dla studentów pochodzących z 26 krajów. Prowadzi dla nich także mentoring, aby ułatwić odnalezienie się na polskim rynku pracy i w polskiej kulturze. Jako Koordynatorka Dialogu Międzykulturowego we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego w latach 2014 do 2022 tworzyła i rozwijała projekty międzykulturowe skierowane do mieszkańców Wrocławia (migranci i społeczeństwo przyjmujące), m.in. tworzyła tzw. klasy powitalne, Targi Edukacji Międzykulturowej, projekt Ambasadorzy Dialogu i in. Szkoli managerów, liderów zespołów, pracowników służb publicznych, nauczycieli, sędziów, adwokatów, księży, lekarzy, młodzież itp. w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji i mowy nienawiści, wspierania procesów integracji międzypokoleniowej i międzykulturowej, Diversity/Equity/Inclusion/Belonging, rozwijania kompetencji mediacyjnych i komunikacyjnych. Miała przyjemność prowadzić szkolenia m.in. dla: Google, Bosch/Siemens, Euler Hermes, Komisja Europejska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, SWPS Uniwersytet SWPS, Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce, Kraj Związkowy Saksonia, Miasto Wrocław i inni.

    Bezpłatny webinar – Praktyczne strategie zarządzania różnorodnością w miejscu pracy – informacje organizacyjne: