Psychologia perswazji w sytuacjach zawodowych – trening prowadzony przez prof. dr hab. Zbigniewa Nęckiego

Wiedza na temat perswazji i zasad obrony przed manipulacją w znacznym stopniu buduje nasz autorytet oraz skutecznie wzmacnia działania i relacje zawodowe.

Dzięki szkoleniu z profesorem Nęckim:

 • poznasz mechanizmy oddziaływania społecznego,
 • zwiększysz swoją świadomość na temat manipulacji, trików, chwytów i umiejętność obrony przed taką perswazją, która może narażać Ciebie na uleganie wpływom negatywnym.

To szkolenie pomoże uczestnikom w budowaniu silnych relacji, zarządzaniu konfliktami i skutecznym przekonywaniu innych do swoich pomysłów czy propozycji.

Program szkolenia

Wykładowca

Adresaci

Informacje organizacyjne

 1. 1
  Podstawowe sytuacje perswazyjne w relacjach społecznych, biznesie, handlu, życiu publicznym i relacjach nieformalnych.
 2. 2
  Oddziaływania ekstremalne
  • Techniki prania mózgu, oddziaływania podprogowe. Kompendium wiedzy podstawowej o mechanizmach perswazyjnych.
 3. 3
  Pożądane i uboczne efekty przekonywania.
  • 25 zagadnień dotyczących procedur i 15 dotyczących tematyki argumentacji, rodzajów apelów.
 4. 4
  Obraz i metafora w prezentacji jako dźwignia wpływu
  • Narracja dynamiczna angażująca odbiorców w emocjonalny sposób. Wzrok, słuch i ruch w przekazie perswazyjnym. Elementy NLP i analizy transakcyjnej, model kija i marchewki.
 5. 5
  Rola języka ciała w perswazji
  • Wskaźniki siły i dominacji, sygnały sympatii i niechęci, wrażenie kompetencji. Dziesięć rodzajów komunikatów niewerbalnych. Analiza własnych wzorców niewerbalnych zachowań, ruch i sylwetka ciała.
 6. 6
  Taktyki ukrytej perswazji
  • Językowe techniki argumentacji; 55 reguł Kevina Hogana w praktycznym zastosowaniu do sytuacji handlowych, sprzedaży i kupowania. Perswazja w negocjacjach i konfliktach, budowanie przewagi w rozmowach biznesowych.
 7. Uwaga: każdy blok tematyczny trwa około dwu godzin lekcyjnych i obejmuje wykład, ćwiczenia i komentarze o charakterze feedbacku. To wszystko daje uczestnikom szansę na uzyskanie indywidualnych korzyści i poznanie własnych możliwości perswazyjnych. A przede wszystkim daje szansę na ich zwiększenie!

Zbigniew Nęcki

Psycholog społeczny, jeden z najwybitniejszych w Polsce specjalistów w zakresie komunikacji i negocjacji, ceniony mediator i praktyk negocjacji. Autor wielu prac z zakresu kierowania zespołami ludzkimi, komunikacji, emocji i perswazji, technik negocjacji. Stały komentator i uczestnik publicystycznych programów telewizyjnych. Autor wielu książek, w tym bestsellera zatytułowanego „Negocjacje w biznesie” oraz przewodnika dla przedsiębiorców „Negocjacje w Unii Europejskiej”. Do ważniejszych publikacji należą również „Atrakcyjność wzajemna” oraz „Komunikowanie interpersonalne”. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Wygłaszał referaty i prowadził wykłady w wielu ośrodkach akademickich za granicą, min. w USA, Meksyku, Indiach. Ze Spółką Vademecum współpracuje od 2000 roku.

Szkolenie z psychologii perswazji kierujemy do różnych grup zawodowych i osób, które chcą rozwijać umiejętności przekonywania innych i wpływania na ich decyzje.

Kto może  być zainteresowane takim szkoleniem?

 • Specjaliści ds. sprzedaży: Osoby pracujące w dziale sprzedaży często muszą przekonywać klientów do zakupu produktów lub usług. Szkolenie z psychologii perswazji może pomóc w rozwijaniu umiejętności skutecznego budowania relacji i wpływania na decyzje klientów.
 • Menedżerowie i liderzy zespołów: Liderzy, którzy chcą skutecznie motywować i kierować swoimi zespołami, mogą korzystać z umiejętności perswazji do skutecznego komunikowania się i zdobywania poparcia dla projektów czy decyzji.
 • Specjaliści ds. marketingu: Osoby pracujące w dziale marketingu są zainteresowane przekazywaniem skutecznych komunikatów, które przyciągną uwagę i zainteresowanie klientów. Szkolenie z psychologii perswazji może pomóc w zrozumieniu, jakie bodźce wpływają na zachowanie konsumentów.
 • Negocjatorzy: Osoby zajmujące się negocjacjami, czy to w sferze biznesowej, czy społecznej, mogą skorzystać z umiejętności perswazji do osiągania korzystnych umów i budowania trwałych relacji.
 • Doradcy finansowi: W dziedzinie finansów, gdzie podejmowanie decyzji jest często związane z emocjami i przekonaniami, umiejętność perswazji może być kluczowa do skutecznego doradztwa finansowego.
 • Pracownicy HR: Osoby pracujące w dziale zasobów ludzkich, zwłaszcza w zakresie rekrutacji i zarządzania personelem, mogą korzystać z umiejętności perswazji do skutecznego przekonywania kandydatów do dołączenia do firmy oraz motywowania pracowników.

Wiedza na temat perswazji i zasad obrony przed manipulacją w znacznym stopniu buduje nasz autorytet oraz skutecznie wzmacnia działania i relacje zawodowe.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez prof. dr hab. Zbigniewa Nęckiego.Dzięki niemu:

 • poznasz mechanizmy oddziaływania społecznego,
 • zwiększysz swoją świadomość na temat manipulacji, trików, chwytów i umiejętność obrony przed taką perswazją, która może narażać Ciebie na uleganie wpływom negatywnym.

Program szkolenia

1. Podstawowe sytuacje perswazyjne w relacjach społecznych, biznesie, handlu, życiu publicznym i relacjach nieformalnych.

2. Oddziaływania ekstremalne
Techniki prania mózgu, oddziaływania podprogowe. Kompendium wiedzy podstawowej o mechanizmach perswazyjnych.

3. Pożądane i uboczne efekty przekonywania.
25 zagadnień dotyczących procedur i 15 dotyczących tematyki argumentacji, rodzajów apelów.

4. Obraz i metafora w prezentacji jako dźwignia wpływu
Narracja dynamiczna angażująca odbiorców w emocjonalny sposób. Wzrok, słuch i ruch w przekazie perswazyjnym. Elementy NLP i analizy transakcyjnej, model kija i marchewki.

5. Rola języka ciała w perswazji
Wskaźniki siły i dominacji, sygnały sympatii i niechęci, wrażenie kompetencji. Dziesięć rodzajów komunikatów niewerbalnych. Analiza własnych wzorców niewerbalnych zachowań, ruch i sylwetka ciała.

6. Taktyki ukrytej perswazji
Językowe techniki argumentacji; 55 reguł Kevina Hogana w praktycznym zastosowaniu do sytuacji handlowych, sprzedaży i kupowania. Perswazja w negocjacjach i konfliktach, budowanie przewagi w rozmowach biznesowych.

Uwaga: każdy blok tematyczny trwa około dwu godzin lekcyjnych i obejmuje wykład, ćwiczenia i komentarze o charakterze feedbacku. To wszystko daje uczestnikom szansę na uzyskanie indywidualnych korzyści i poznanie własnych możliwości perswazyjnych. A przede wszystkim daje szansę na ich zwiększenie!

W cenie uwzględniono koszty:

 • 16 godzin lekcyjnych intensywnych warsztatów,
 • materiałów szkoleniowych i pomocniczych,
 • serwisu kawowego oraz lunchu,
 • imiennego zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Miejsce szkolenia:
WenderEdu Business Center, ul. Św. Józefa 1/3

Informacja dodatkowa:
Koszt noclegu w WenderEdu Business Center w pok. 1-os. ze śniadaniem wynosi 225 zł brutto

Co powiedzieli uczestnicy o tym szkoleniu:

Po tym szkoleniu można bardziej zrozumieć siebie i zachowania społeczne innych ludzi.

Polecam to szkolenie.

uczestniczka szkolenia

marzec 2023 r.

Dla mnie szczególnie interesujące były techniki perswazyjne w kontekście argumentacji handlowej.

Same pozytywy – ogromna wiedza prowadzącego.

uczestnik szkolenia

marzec 2023 r.